آخرین اخبار : 

اعطای تسهیلات ۵۰ میلیاردی به دانشجویان در ۵ سال اخیر

رئیس واحد پارس آباد مغان در کنفرانس خبری در شهرستان از اعطای تسهیلات و تقسیط شهریه در ۵ سال اخیر به دانشجویان از مبلغ ۵۰ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از پارس آباد، دکتر علیرضا پیل پایه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در کنفرانس خبری از اجرای ۲۵ برنامه در دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد مسئولیت کمیته دانشجویی شهرستان را نیز بر عهده دارد هماهنگی همه برنامه های واحد و شهرستان در جهت برگزاری هر چه بهتر و باشکوهتر مراسم ۴۰ سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بوده و تلاش داریم تا کارنامه خوبی در ۴۰ سالگی انقلاب توسط دانشگاهها رقم بخورد.

رئیس واحد پارس آباد با اشاره به جذب دانشجو در ۶۰ رشته مقاطع کاردانی و کارشناسی برای نیسمال دوم سالتحصیلی ۹۸-۹۷ ورودی بهمن ماه اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف افزایش کیفیت آموزشی و توانایی لازم با توجه به اساتید هیات علمی متخصص و علمی و امکانات به روز آموزشی و پژوهشی همیشه در عرصه آموزش و پژوهش حرفی برای گفتن داشته و دارد. در حال حاضر واحد پارس آباد مجهزترین آزمایشگاه و کارگاه و سیستم های رایانه ای را در شهرستان و منطقه مغان دارد به همین خاطر این انتظار می رود که علاقمندان به تحصیل در انتخاب نوع دانشگاه نهایت دقت را داشته باشند.
علیرضا پیل پایه گفت: دانشگاه ازاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در ۵ سال اخیر به منظور رفاه حال دانشجویان تا به امروز مبلغی نزدیک به ۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال وام قرض الحسنه شهریه، ضروری، ازدواج، تحصیلی، وزارت علوم و تقسیط شهریه را بصورت قرض الحسنه با کارمزد ۲٫۵ درصد در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.
پیل پایه ادامه داد: این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۷۹ با یک رشته بعنوان مرکز دانشگاهی زیر نظر واحد اردبیل کار خود را شروع کرد و از آن روز به بعد توانسته به پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی نایل آید، بطوری که از نظر کیفیت و کمیت فضای آموزشی و ارتقای سطح علمی با دانشگاه های بزرگ قابل مقایسه است به گونه ای که امتیاز این واحد با رشد چشمگیر به ۷۶۸/۵۱ ارتقاء پیدا کرده است.
وی افزود: در طی این مدت با احداث ساختمان اداری در چهار طبقه و ساختمان پنج طبقه آموزشی شامل ۳۶ کلاس درسی، ۳۵ سایت کامپیوتری، آزمایشگاه و کارگاه مجهز جهت بهره مندی اساتید و دانشجویان به بهره برداری رسیده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد بیان کرد: ارائه ۴۹۴ مقاله متعدد علمی در مجلات داخلی و خارجی و همچنین ارائه ۳۸۷ مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی، کسب رتبه نخست مسابقات بین المللی ربوکاپ، اعزام ۴۸ مورد از اساتید جهت شرکت در سمینارهای خارجی، ثبت ۶ اختراع به نام واحد دانشگاهی و … طرح های موفق پژوهشی، دستاوردهای بزرگ فرهنگی و دانشجویی و … گوشه ای از عملکرد این واحد دانشگاهی است.
وی از دیگر عملکرد این واحد دانشگاهی را ساخت المان شهید گمنام با هزینه کارکنان و اعضای هیئت علمی در محوطه این دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان پارس آباد مغان از بدو تاسیس تا کنون قدم های خوبی در راستای فرهنگی شدن دانشگاه برداشته است بطوری که این واحد دانشگاهی یکی از بی حاشیه ترین دانشگاهها در سطح کشور می باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در ادامه با بیان اینکه این واحد دانشگاهی در بین همه دانشگاه های استان رتبه چهارم و در بین دانشگاه های آزاد اسلامی استان رتبه دوم را کسب کرده است از برنامه های مدون برای برنامه های ارزش افزایی و درآمدهای خارج از شهریه دانشجویی برای عدم اتکا به شهریه دانشجویان خبر داد.
پیل پایه با اشاره به تخفیف از ۵ تا ۵۰ درصدی شهریه ثبت نام کنندگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در برخی رشته ها، از تحصیل رایگان دانشجویان شاهد و ایثارگر و جانبازان بالای ۲۵ درصد نیز خبر داد و گفت: طبق انعقاد قرارداد با بنیاد شهید و ایثار گران، سازمان بهزیستی و کمیته امداد، خانواده های تحت پوشش این نهاد انقلابی و سازمان یا کمیته امداد نیز از شهریه رایگان بهره‌مند می شوند که بخشی از آن مبلغ توسط سازمانهای مربوطه پرداخت شده و بخش دیگر بصورت تخفیف ارائه می شود


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 36 = 43

طراح و برنامه نویس: مهندس جعفر محرمی