امروز سه شنبه ۱ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۰۰ ب.ظ

بازدید فرماندار شهرستان از واحد پارس آباد مغان

احمدی فرماندار پارس آباد : دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد قابلیت و توانمندیهای شهرستان را متحول نموده است

به گزارش روابط عمومی واحد، مهدی احمدی فرماندار پارس آباد بمناسبت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان حضور یافته و از فعالیتها و امکانات آموزشی و رفاهی این دانشگاه بازدید کرد.

فرماندار پارس آباد با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد قابلیت ها و ویژگی های خوبی برای شهرستان ایجاد می کند افزود: دانشگاهها تغییرات و تحولات خوبی برای شهرستان بلحاظ سطح فکری و فرهنگی ایجاد کرده اند که باید با رهبری مناسب این تحولات را در مسیر خوب علمی و پژوهشی هدایت کرد.

احمدی با اشاره به اینکه باید علوم دانشگاهی در دانشگاهها کاربردی شود اظهار داشت: کارآفرینی و تبدیل علم به صنعت و کار جزو رئوس برنامه های علمی و مدیریتی دانشگاههای شهرستان قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت شکل گیری ستاد دانش بنیان در شهرستان پارس آباد گفت: تبدیل ایده های علمی اعضای هیأت علمی دانشگاهها و همچنین نخبگان شهرستان بویژه دانشگاه آزاد اسلامی که ایجاد شرکت های دانش بنیان و پارکهای علمی و فناوری را خوب بستر سازی کرده، در پیشبرد اهداف عالی و چشم انداز شهرستان پارس آباد در قالب برنامه های دانش بنیان بسیار موثر است. باید تسهیلات ویژه و برنامه های خوبی برای این نخبگان در نظر گرفته و مدیریت شود.

فرماندار پارس آباد با ضروری دانستن جذب سرمایه گذار برای شهرستان، افزود: سرمایه گذاران اگر از ایده های دانشگاهیان اطمینان حاصل کنند و پتانسیل ها و قابلیت های منطقه برای سرمایه گذاران شناسانده شود بی شک آنها به دنبال جذب و بکارگیری نیروهای متفکر و متخصص خواهند بود تا از سرمایه های مالی خود هم به نفع منطقه و هم به نفع نیروهای علمی بهره ببرند.

احمدی افزود: یکی از دغدغه های اصلی ما در دولت و اداره دستگاههای اجرایی مشکلات بیکاری جوانان هست و اگر نیروهای دانشگاهی با توجه به داشته های منطقه که هم زمین خوب دارد هم آب هوا و در منطقه جغرافیایی خوبی قرار دارد بتوانند این پتانسیل های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند می توانند درصد بسیار بالایی از مشکل بیکاری شهرستان را حل کنند. جوانان ما نیز نباید برای پشت میز نشینی تلاش کنند یکی از راههای کسب درآمد کارآفرینی و ایده پروری است که می توان در جای جای این منطقه آنها را بکار بست.

ava_f (6)

ava_f (5)

ava_f (2)

ava_f (4)

کلمات کلیدی : ،،
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۷:۱۰ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1150 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۹۱۷۱۷۱۰۳۶

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس