امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۱ ق.ظ

برگزاری جشن تکلیف دختران آفتاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان

به گزارش روابط عمومی واحد پارس آباد ، مراسم جشن تکلیف دختران آفتاب بمناسبت روز خانواده با حضور امام جمعه شهرستان و خانواده های کارکنان و اعضای هیأت علمی این واحد دانشگاهی در سالن اجتماعات دانشگاه با همکاری کانون پرورشی و فکری کودکان شهرستان پارس آباد برگزار شد.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد با بیان اینکه نقش خانواده ها در ارتباط با فرزندان نقش بنیادی و ساختاری محسوب میشود افزود: خانواده ها مهمترین نهاد اجتماعی هستند که رفتار کودکان از همین نهاد سرچشمه میگیرد. خانواده ها باید در منازل خود فضای معنوی برای تربیت صحیح فرزندان نیز ایجاد کنند مثل خواندن نماز و بزرگداشت اعیاد ملی و مذهبی در منزل.

امام جمعه پارس آباد گفت: در تربیت فرزندان باید دقت شود و آنان باید توجیه شوند همانطور که نماز یاد میگیرند باید شخصیت و افتخار ایرانی بودن و مسلمان بودن را نیز فرا گیرند.

وی با ذکراینکه فرزندان از بدو تولد یادگیری را آغاز می کنند باید پدر و مادر دررفتار و گفتار خود دقت کنند. راست گویی و صداقت در رفتار کودکانبرای تربیت صحیح آنها موثر است و در عین حال باید از دروغگویی و بدگویی اجتناب کنند.

رشادی افزود: تربیت فرزندان بر عهده آموزش و پرورش نیست بلکه قبل از اینکه فرزند وارد مدرسه شود تربیت را آموخته است و این تربیت در اموزش و پرورش و مدارس رشد پیدا میکند و بال و پر می گیرد.

دکتر اکبر جعفری نیز ضمن تبریک جشن تکلیف فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه، این جشن را بزرگترین عید بچه ها خواند و از خانواده ها خواست تا همانطور که به عاقبت بخیری و ازدواج فرزندان اهمیت می دهند جشن تکلیف را بیشتر مد نظر قرار دهند و این جشن را شروع زندگی و تربیت جدی فرزندان بحساب آورند.

جعفری ادامه داد: به تكليف رسيدن، يك عيد به حساب مى آيد، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسيده ايم كه خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحاليم كه خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت كنيم و بنده شايسته او به حساب آييم.

جعفری از خانواده ها بویژه خانوادههای دانشگاهی خواست تا راه سعادت دنیوی و اخروی را برای فرزندان با محوریت قرآن و ائمه و فرامین الهی ترسیم کنیم از اين جهت، كسى به سعادت مى رسد كه در اجراى فرمان خدا كوشا باشد و دقيقاً دستورهاى دينى را كه دستور خداوند است، انجام دهد.

شعرخوانی ، دیکلمه و اهدای هدایا به فرزندان کارکنان و اساتید که به جشن تکلیف رسیده اند از دیگر برنامه های این مراسم بود.

photo_2016-09-28_10-34-15 photo_2016-09-28_10-34-20 photo_2016-09-28_10-33-49 photo_2016-09-28_10-33-42 photo_2016-09-28_10-33-53

کلمات کلیدی : ،
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۱۲ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1013 بازدید            کد خبر : ۹۵۰۷۰۷۱۹۱۲۵۶

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس