امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۰ ق.ظ

برگزاری مراسم سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر و تجلیل از مدرس و جانباز قطع نخاعی در واحد پارس آباد مغان

بمناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر طی مراسمی از مدرس و جانباز قطع نخاعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان تجلیل شد.

دکتر اکبر جعفری شاعرلر رئیس واحد با بیان اینکه اساتید و دانشگاهیان مدیون و مرهون دلاورمردیها و ایثارگریهای جانبازان، شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند گفت : زمان جنگ تحمیلی این رزمندگان بودند که جان در طبق اخلاص نهاده و در دفاع از مرز و بوم خود و به فرمان امام خویش سنگ تمام گذاشتند. یادآوری ان روزها و تجلیل از این عزیزان عملی فرهنگی و لازم الاجراست تا آیندگان این روزها را بیاد داشته باشند   و این وظیفه شرعی و ملی ماست.

جعفری افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید به عنوان میراثی گرانبها و ارزشمند در در ذهن ملت ایران به خصوص نسل جوان باقی بماند و از هرگونه آفت مصئون و در امان باشد که یکی از وظایف دانشگاهها حفظ و اشاعه این ارزشهاست.

دکتر جعفری افزود : بسيج و بسيجي ضمن اينكه مظهر تفكر و ايستادگي است ، وظيفه سنگيني نيز بعهده دارد و آن حفظ ارزشهاي انقلاب و حضور منسجم و يكپارچه  و افتخار آفريني در تمامي عرصه ملي و حوزه هاي فرهنگي ، علمي و پژوهشي براي كشور عزيزمان ايران است.

وی گفت : اساتيد و دانشگاهها با ارائه راهكارهايي علاوه بر تقويت روحيه پژوهش محوري مراقب نفوذ ایده های دشمنان در سيستم های علمی و آموزشی دانشگاهي شوند و با زنده نگه داشتن رشادتهای رزمندگان اسلام همچون حماسه آزادی خرمشهر ، امام راحل (ره) ، شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس که جان خود را در طبق اخلاص نهاده و در راه اسلام و ایران فدا نموده اند ، دین خود را به این انقلاب و اسلام ادا نمایند.

در ادامه ایرج محمدزاده از یادگاران جانباز (قطع نخاع) و مدرس دانشگاه از نحوه آغاز جنگ تحمیلی ، رشادت های رزمندگان، اطاعت از فرامین رهبری و امام (ره) و خاطرات خود به مواردی اشاره کرد .

در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدیه از این جانباز سرافراز تجلیل بعمل آمد.

 DSC01012DSC01026 DSC01030DSC01041 DSC01034 DSC01031

کلمات کلیدی :
یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۱۵ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1691 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۳۰۳۱۵۱۵۵۱

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • واقعا مردی شجاع وبزرگوار است

  • رضاخانی تبدیل html به وردپرس