امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۳۷ ق.ظ

تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام شهدا در روز بسیج اساتید در واحد پارس آباد مغان

بمناسبت 31 خرداد روز بسیج اساتید، تعدادی از اعضای کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس اباد مغان با حضور در یادمان شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس و حضور در دفتر امام جمعه شهرستان پارس اباد، با آرمانهای شهیدان و حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

دکتر اکبر جعفری در این دیدار با گرامیداشت روز بسیج اساتید گفت: «تشکیل بسیج اساتید نقطه عطفی در پیوند دانشگاه و اساتید با بسیج بود که همان اخلاص و خدمت خالصانه و صادقانه است.»

وی افزود: «یکی از وظایف بسیج اساتید الگو بودن و گسترش فرهنگ اسلامی و تبیین اهداف انقلاب در دانشگاههاست. عمل به منویات مقام معظم رهبری خصوصا در حال حاضر مباحثی همچون اقتصاد مقاومتی و پروژه نفوذ از جمله مواردی است که در دانشگاهها باید اجرا و اهمیت داده شود.»

فیروز شقاقی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای این کانون، روز بسیج اساتید را به همه اعضا و اساتید بسیجی تبریک گفت.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد ضمن تقدیر از حضور گرم اساتید بسیجی، این روز را تبریک و دکتر چمران را نماد فداکاری ، اخلاق ، ایثارگری و استادی تمام عیار معرفی کرد.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید چمران گفت: «دکتر چمران انسان والایی بود که معنویت را می توان در مناجات ایشان جستجو کرد.»

رشادی اظهار کرد:« امیدوارم که همه اساتیدبسیجی همانند دکتر چمران هم در علوم روز دنیا و معنویت ، هم بلحاظ اخلاقی و هم بلحاظ علمی الگو و نمونه باشند.»

امام جمعه پارس آباد افزود: «در دانشگاه انتظار می رود به مسئله معنویت و اخلاق در کنار علم اهمیت داده شود.»

وی با اشاره به نفوذ استکبار و صهیونیست در دانشگاهها گفت: «در حال حاضر عده ای با عنوان دانشجو و استادوارد دانشگاه می شوند و برای ترویج فرهنگ غربی، استحاله فرهنگی ایجاد می کنند و فرهنگ ایرانی اسلامی را تخریب می کنند. فلذا باید اساتیدآگاه باشند و راه درست را و آرمانهای امام و رهبری را به دانشجویان نشان دهند.»

حجت الاسلام رشادی گفت: «جوان دانشجو باید با مبانی عقلانی اسلام و ترویج فرهنگ نماز آشنا شوند. قرآن منبع معارف است و باید در دانشگاهها با قرآن انس گرفته و در توسعه فرهنگ اسلامی قرآنی تلاش کنند. اگر جامعه ای از قرآن دوری کند و فاصله بگیرد مطمئناً در ناهنجاریهای اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، تورم و بیکاری و امثالهم گرفتار خواهد شد.»

امام جمعه پارس اباد در پایان گفت: « دانشگاهها نباید صرفا به واحد اداری تبدیل شوند. اساتید با دایره نفوذ بیشتر ضمینه صمیمت مهربانی و ارتباط با دانشجویان را بیشتر کنند تا از دانشجو بیگانه نباشند . بیگانگی استاد از دانشجو و برعکس یکی از معضلات اجتماعی است.»

کلمات کلیدی : ،،
چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۴ ق.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1217 بازدید            کد خبر : ۹۵۰۴۰۹۱۱۱۴۲۱

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس