امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۰ ق.ظ

تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام شهدا در روز بسیج اساتید در واحد پارس آباد مغان

به گزارش روابط عمومی واحد، دکتر اکبر جعفری در این دیدار با گرامیداشت روز بسیج اساتید گفت: «تشکیل بسیج اساتید نقطه عطفی در پیوند دانشگاه و اساتید با بسیج بود که همان اخلاص و خدمت خالصانه و صادقانه است.»

وی افزود: «یکی از وظایف بسیج اساتید الگو بودن و گسترش فرهنگ اسلامی و تبیین اهداف انقلاب در دانشگاههاست. عمل به منویات مقام معظم رهبری خصوصا در حال حاضر مباحثی همچون اقتصاد مقاومتی و پروژه نفوذ از جمله مواردی است که در دانشگاهها باید اجرا و اهمیت داده شود.»

فیروز شقاقی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای این کانون، روز بسیج اساتید را به همه اعضا و اساتید بسیجی تبریک گفت.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد ضمن تقدیر از حضور گرم اساتید بسیجی، این روز را تبریک و دکتر چمران را نماد فداکاری ، اخلاق ، ایثارگری و استادی تمام عیار معرفی کرد.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید چمران گفت: «دکتر چمران انسان والایی بود که معنویت را می توان در مناجات ایشان جستجو کرد.»

رشادی اظهار کرد:« امیدوارم که همه اساتیدبسیجی همانند دکتر چمران هم در علوم روز دنیا و معنویت ، هم بلحاظ اخلاقی و هم بلحاظ علمی الگو و نمونه باشند.»

امام جمعه پارس آباد افزود: «در دانشگاه انتظار می رود به مسئله معنویت و اخلاق در کنار علم اهمیت داده شود.»

وی با اشاره به نفوذ استکبار و صهیونیست در دانشگاهها گفت: «در حال حاضر عده ای با عنوان دانشجو و استادوارد دانشگاه می شوند و برای ترویج فرهنگ غربی، استحاله فرهنگی ایجاد می کنند و فرهنگ ایرانی اسلامی را تخریب می کنند. فلذا باید اساتیدآگاه باشند و راه درست را و آرمانهای امام و رهبری را به دانشجویان نشان دهند.»

حجت الاسلام رشادی گفت: «جوان دانشجو باید با مبانی عقلانی اسلام و ترویج فرهنگ نماز آشنا شوند. قرآن منبع معارف است و باید در دانشگاهها با قرآن انس گرفته و در توسعه فرهنگ اسلامی قرآنی تلاش کنند. اگر جامعه ای از قرآن دوری کند و فاصله بگیرد مطمئناً در ناهنجاریهای اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، تورم و بیکاری و امثالهم گرفتار خواهد شد.»

امام جمعه پارس اباد در پایان گفت: « دانشگاهها نباید صرفا به واحد اداری تبدیل شوند. اساتید با دایره نفوذ بیشتر ضمینه صمیمت مهربانی و ارتباط با دانشجویان را بیشتر کنند تا از دانشجو بیگانه نباشند . بیگانگی استاد از دانشجو و برعکس یکی از معضلات اجتماعی است.»

کلمات کلیدی :
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۱۷ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1027 بازدید            کد خبر : ۹۵۰۳۳۱۱۶۱۷۵۵

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس