امروز سه شنبه ۱ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۰۲ ب.ظ

دیدار رئیس واحد پارس آباد با فرماندار و امام جمعه شهرستان

دکتر اکبر جعفری شاعرلر در راستای رشته های جدیدالتأسیس واحد در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد و لزوم همکاری ادارات و نهادهای شهرستان در جهت پیشبرد اهداف عالی علمی ، پژوهشی و فرهنگی شهرستان با فرماندار و امام جمعه شهرستان پارس آباد مغان دیدار و گفتگو کرد.

جعفری در این دیدار ضمن تقدیر از عنایات مسئولین ارشد شهرستان به بزرگترین مجتمع دانشگاهی شهرستان پارس آباد مغان، با ارائه گزارشی مبسوطی از رشته های جدیدالتأسیس این واحد دانشگاهی مورد نیاز شهرستان، بویژه رشته های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از تصویب واحد بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد.

رئیس واحد پارس آباد گفت: یکی از اولویتهای ریاست عالیه دانشگاه پروفسور میرزاده، افزایش کمیت و کیفیت آموزش و رشته های آموزشی، توسعه تحصیلات تکمیلی و تولید علم در دانشگاه ازاد است که این امر موجب رضایت خاطر نمایندگان ملت در مجلس و وزارت علوم را فراهم نموده است. این واحد دانشگاهی نیز با توجه به درخواست های مکرر مردم و مسئولین شهرستان و با عنایات خاصه دکتر میرزاده و هیأت امنای استان اردبیل بخصوص دکتر شامل و دکتر آزادی و مرکز آزمون و گسترش رشته دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است 2 رشته در مقطع دکتری و 14 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به تصویب برساند که جای تقدیر از کلیه عزیزان و همکاران را دارد.

همچنین جعفری با اشاره به تصویب واحد بین الملل دانشگاه ازاد پارس آباد اظهار داشت: با دایر شدن واحد بین الملل این واحد دانشگاهی به طور حتم موجب ورود دانشجویان خارجی با توجه به هم مرز بودن با کشورهای خارجی و انجام پروژه های علمی و اقتصادی در این شهرستان خواهیم بود که در رونق اقتصادی و اشتغال فارغ التحصیلان شهرستان نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در ادامه با توجه به اتمام روند تصویب رشته های پرستاری و مامایی در این واحد دانشگاهی افزود: با کمک مسئولین استانی و کشوری دانشگاه ازاد اسلامی و همکاری نماینده محترم این امر نیز در آینده نزدیک به وقوع پیوسته و شاهد تحصیل علاقمندان رشته های پرستاری و مامایی در این واحد دانشگاهی خواهیم بود که خواست مردم و مسئولین شهرستان نیز هست.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد ضمن تقدیر از تلاشهای بی وقفه رئیس واحد پارس آباد از مسئولین این دانشگاه تشکر کرده و افزود: جذب رشته های در این شهرستان و سایر شهرستانها باید بر اساس نساز آن شهرستان صورت گیرد. ناهماهنگی بین دانشگاهها در جذب رشته موجب بیکاری فارغ التحصیلان خواهد شد که به هیچ وجه نمی توان زمینه اشتغال هزاران فارغ التحصیل در یک رشته که شهرستان به آن نیاز ندارد و یا کمتر نیاز دارد فراهم ساخت.

رشادی با اشاره به اینکه باید در دانشگاهها به آموزش و فرهنگ دقت بیشتری شود گفت: محیط دانشگاه نباید از معنویت و روحانیت دور باشد. دانشگاه با رنگ و بوی معنویت می تواند امن و آرامش بخش باشد و زمینه پزوهش و تولید علم فراهم گردد. اساتید دانشگاهها باید دقت نمایند که برای دانشجویان الگو هستند . زمانی محیط دانشگاه ایده آل خواهد بود که اساتید و کارکنان دانشگاه ایده ال باشند پس بنابراین دانشگاه باید در همه ابعاد علمی ، فرهنگی ، پژوهشی و اخلاقی پیش رود.

امام جمعه پارس آباد مغان ضرورت برگزاری جلسات توجیهی برای اسایتد دانشگاه را اعلام کرد و بیان داشت: کلاسهای توجیهی اساتید دانشگاه را به روز و آماده نگه می دارد به شرطی که از اساتید برجسته ، سخنور و اهل فن استفاده شود. از اساتید در این جلسات بهره گیری شود که مورد قبول اساتید و جامعه باشد. اساتید باید دارای رزومه و پیشینه علمی و فرهنگی قوی باشند.

احمدی فرماندار شهرستان مرزی پارس آباد نیز در این دیدار گفت: تصویب رشته های تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری در 16 رشته هم برای شهرستان و هم برای استان کار بزرگی بود. ما به طور حتم در جهت توسعه شهرستان از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولین متخصص این دانشگاه بهره خواهیم برد.

احمدی افزود: ما در شهرستان از اساتید دانشگاه برنامه های تحلیلی و یا توصیفی نمی خواهیم بلکه برنامه های اجرایی و کاربردی می خواهیم برنامه هایی که منجر به توسعه شهرستان و استان شود.

DSC03237

DSC03239

DSC03248

DSC03250

کلمات کلیدی :
یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۵۷ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1618 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۷۱۹۱۵۵۷۳۳

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس