امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۳۴ ق.ظ

دیدار عوامل اجرایی ضیافت اندیشه واحد پارس آباد مغان با امام جمعه شهرستان

به گزارش روابط عمومی واحد پارس آباد، دست اندرکاران دومین دوره طرح ضیافت اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان به همراه حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای آزاد اسلامی استان اردبیل و هیأت همراه با امام جمعه شهرستان مرزی پارس آباد مغان از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.

4

به گزارش خبرنگار آنا، اکبر جعفری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان ضمن ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی و عملکرد دانشگاه، افزود: برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر توسعه و ارتقاء سطوح مختلف علمی ، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در سطح کشور می باشد که این واحد دانشگاهی نیز از این امر مستثنی نیست.

جعفری اظهار داشت: تعامل و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با نهادهای فرهنگی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی قابل مشهود بوده و جزو رئوس برنامه های این واحد دانشگاهی نیز هست.

5 1

در ادامه حجت الاسلام دکتر حمید واحدی زاده با بیان اهداف طرح ضیافت اندیشه و تشریح برنامه های آن گفت: با توجه به اینکه برنامه های فرهنگی ، سیاسی و پژوهش جزو برنامه های اولویت دار این نهاد برای آموزش اساتید است ، طرح ضیافت اندیشه اعضای هیأت علمی که طرحی برای اندیشه ورزی و ایجاد فضای معنوی و پرورش داشته های اساتید است برای دومین بار در دوسال اخیر برای دانشگاه آزاد اسلامی استان و پارس آباد مغان در نظر گرفته شده است.

واحدی زاده با اشاره به دغدغه های فرهنگی روز کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی کشور اقدامات کاربردی بسیاری انجام داده که موجب سوق و میل تفکرات و اندیشه های اساتید و دانشجویان به ارزشهای فرهنگ اسلامی شده است که می توان به طرح حجاب و عفاف اشاره کرد که موجب شده دانشجویان با میل ذاتی و باطنی خود به حجاب روی آورند و درک بهتری از این فریضه داشته باشند.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد نیز با اشاره به اینکه لازم و ضروری است که اساتید، بویژه روحانیون با دانشجویان ارتباط صمیمی و نزدیک داشته باشند گفت : بسیاری از مسائل و سوالات دانشجویان بی پاسخ مانده است و با توجه به اینکه برخی از دانشجویان نمی توانند افکار درونی و سوالات بی پاسخ خود را مطرح کنند باید اساتید، بویژه روحانیون با ارتباط صمیمی و عاطفی و ایجاد فضای آرام، شرایط را برای آن دانشجویان مهیا سازند.

2 3

رشادی گفت: دانشگاهها آینده کشور را تضمین می کنند و اساتید و دانشگاهیان وظیفه دارند تا دستاوردهای دانشگاه را به نسل های آینده بعنوان میراثی بزرگ انتقال دهند.

امام جمعه پارس اباد با بیان این نکته که اسلام هراسی و ایران هراسی جزو رئوس برنامه های دول غرب قرار گرفته تصریح کرد: پیشرفت های علمی و پژوهشی دانشمندان جوان ایرانی دنیا را مبهوت ساخته و آنان را وادار کرده تا با ابزار غیر اخلاقی در صدد مقابله با پیشرفت کشور برآیند. دشمنان با پروژه ایران هراسی در دنیا، در کمین نخبه های جوان ایرانی هستند تا با وعده وعیدهای پوشالی، آنان را از خدمت به کشور زده کنند. اینجاست که اساتید دانشگاه باید گامهای بزرگی بردارند راه نفوذ دشمنان را ببندند و امید را در قلب نخبگان جوان ایرانی بیش از پیش بارور کنند تا به تلاش خود در همه ابعاد ادامه دهند.

کلمات کلیدی : ،،،،،،،،،
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۷ ق.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1494 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۶۰۹۱۱۵۷۵۶

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس