امروز یکشنبه ۶ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۳۷ ب.ظ

دیدار هیأت رئیسه، مدیران و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان با امام جمعه شهرستان(تصویری)

صبح امروز دوشنبه اعضای هیأت رئیسه، مدیران و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان در محل دفتر امام جمعه شهرستان با حجت الاسلام والمسلمین رشادی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر اکبر جعفری شاعرلر رئیس واحد پارس آباد مغان ضمن ارائه گزارشی از مجموعه عملکردها و فعالیت های دانشگاه و برنامه های آتی آن افزود: همانطور که مجموعه دانشگاه در خدمت علم و آموزش و فرهنگ کشور است این واحد دانشگاهی نیز با تمام عزم و اراده در خدمت علم و پژوهش و آموزش و فرهنگ شهرستان پارس آباد می باشد.

جعفری با اشاره به دانشجو محور بودن واحد گفت: دانشگاه آزاد پارس آباد با توجه به برنامه های اصلی خود که همان تولید علم و پژوهش و تربیت است، دانشجو محور نیز می باشد . دانشگاه با مشارکت دادن دانشجویان و استفاده از نظریات آنان در ایجاد محیطی صمیمی و علمی و استفاده از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه شهرستان در راستای ارتقاء فرهنگ اسلامی و علم و دانش و پژوهش شهرستان تلاش می کند و این امر را جزو رئوس برنامه های خود قرار داده است.

همچنین وی افزود: یکی از برنامه های فرهنگی دانشگاه که از نظرات دانشجویان بهره مند می شود برپایی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه است که با بیان نکته نظرات و ایده های دانشجویان این امر نیز در امر آموزش و تربیت به اساتید دانشگاه کمک می کند.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد نیز ضمن تشکر از حضور گرم مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی پارس آباد و تسلیت بمناسبت ایام شهادت امیر المومنین حضرت امام علی (ع) گفت : دانشگاه مهمترین رکن تربیتی در جامعه است. در جامعه نباید به دانشگاه فقط به چشم آموزش نگاه شود. دانشگاه فقط مرکز انتقال معلومات و اطلاعات نیست و اگر در این زمینه فعالیت کند به طور حتم موفق نخواهد شد و جایگاه خود را از دست خواهد داد.

رشادی افزود : دانشگاه باید پیام ده، پیام آور و فرهنگ ساز باشد. دانشگاه باید بر فرهنگ کشور تاثیر گذار بوده و تولید علم کند و در حاشیه قرار نگیرد. در حاشیه قرار گرفتن دانشگاه برابر است با افول دانشگاه.

امام جمعه پارس آباد گفت : در طول تاریخ دانشگاه در کنار حوزه صاحب نقش و در کشور تأثیر گذار بوده است. در طول تاریخ انقلاب اسلامی جو جامعه و هدایت جامعه در دستان این دو قشر بوده است و مردم را به سوی تعالی و بصیرت هدایت نموده اند. در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز دانشگاه نقش کلیدی و اساسی را ایفا نموده است. انقلاب اسلامی ایران به برکت این دو قشر یعنی دانشگاه و حوزه مسیر پیروزی را طی نمود.

حجت الاسلام رشادی اظهار داشت : متاسفانه در ده سال اخیر دانشگاهها در تولید علم و پژوهش نسبت به سالهای اخیر زیاد از خود رغبت نشان نداده و صرف اداری و آموزشی کار کرده اند و این امر موجب می شود که دانشگاه دچار خمودگی و انحراف شوند اگر تولید علم و پژوهش در کنار فرهنگ تربیت اسلامی و اجتماعی صورت نگیرد متاسفانه دانشجویان در تیررس هجمه های فرهنگی بیگانگان بخصوص غربی ها قرار خواهند گرفت و این امر توجه بیشتر اساتید و مسئولان دانشگاه را می طلبد. برگزاری جلسات مکرر با دانشجویان و استفاده از نکته نظرات دانشجویان به طور حتم ضمن جلب اعتماد و محبت دانشجویان، مسئولان دانشگاه را در اداره دانشگاه و سرفصل برنامه های اجرایی کمک خواهد کرد.

همچنین ایشان ضمن تقدیر از برنامه های فرهنگی ، علمی و پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی گفت : نقش آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور در حوزه های علمی ، فرهنگی و پژوهشی ملموس بوده و غیر قابل انکار است و انتظار می رود واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستانها نیز در راستای ارتقاء علم و فرهنگ و پژوهش بیشتر تلاش نمایند.

 DSC01490DSC01493 DSC01495 DSC01485

کلمات کلیدی :
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۱۶ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1802 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۴۱۵۱۳۱۶۰۰

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس