امروز پنج شنبه ۳ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۵۸ ق.ظ

فرهنگ سازی ازدواج باید از متن خانواده شروع شود/ضرورت حضور زوجین در کلاسهای مشاوره

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد:

فرهنگ سازی ازدواج باید از متن خانواده شروع شود/ضرورت حضور زوجین در کلاسهای مشاوره قبل از ازدواج

 صبح امروز سه شنبه همزمان با سالروز پیوند آسمانی اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی (ع) و دردانه رسول اکرم (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س)، همایش ترویج ازدواج آسان با همکاری فرمانداری ، دانشگاه آزاد اسلامی ، سما، حوزه علمیه خواهران، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره ورزش و جوانان و دیگر ادارات شهرستان پارس آباد مغان در محل دارالقرآن شهرستان برگزار گردید.

1 2 3 4

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رشادی امام جمعه شهرستان پارس آباد مغان در این همایش ضمن تاکید بر تقویت نمودن زمینه های مناسب ازدواج آسان و پایین بردن توقعات خانواده ها گفت: ازدواج از دو بعدِ مسأله ازدواج و حواشی ازدواج مورد بررسی قرار گرفته و عامل پایداری و بقاء جامعه است که اسلام نیز بر این امر تاکید بسیار دارد. توقعات و انتظارات بیجا و تشریفاتی موجب افزایش سن ازدواج شده که خود این مساله یکی از عوامل مهم بروز فساد در جامعه است.

امام جمعه پارس آباد افزود: در حال حاضر در کشور ما دختران و پسران بالای 40 یا 45 سال هست که ازدواج نکرده و تمایلی هم به ازدواج ندارند و ایننشأت گرفته از فرهنگ سازی غلط ازدواج در خانواده هاست . بالا بودن تشریفات در ازدواج همچون مهریه بالا، جهیزیه های لوکس و آنچنانی موجب شده که خانواده ها حتی به ازدواج فرزندان خود فکر نکنند.

رشادی با بیان این نکته که فرهنگ سازی ازدواج باید از متن خانواده شروع شود، اظهار داشت: خود خانواده ها باید بخواهند که مراسمات ازدواج را بصورت ساده برگزار و این فرهنگ را نیز ترویج دهند . ازدواج را بر آیین و سنن اسلامی رواج دهند و از غربی گرایی دوری کنند.

حجت الاسلام رشادی در ادامه افزود: بنا به گزارشات رسیده در حال حاضر در این شهرستان آمار طلاق رتبه اول را در دادگستری شهرستان به خود اختصاص داده است و این امر قابل قبول نیست، چراکه خانواده ها با برقراری ارتباط و صمیمیت بین فرزندان، باید شرایط قبل از ازدواج و بعد از ازدواج را بررسی و از حاشیه ها دوری کنند. بنا به تحقیقات صورت گرفته در ایران زمان برقراری ارتباط  والدین با فرزندان 5/1 ساعت است در حالیکه باید حداقل آن 4 ساعت باشد.

امام جمعه پارس آباد گفت: والدین تعامل و ارتباط خود را با فرزندان افزایش دهند. توجیه  فرزندان توسط خانواده ها نباید منجر به ترس فرزندان شود و لازمه این امر برقراری ارتباط صمیمی و عاطفی والدین با فرزندان است.

رشادی با اشاره به عوامل انحرافی ازدواج افزود: رسانه های مخرب همچون ماهواره و استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی و دسترسی سریع جوانان به این شبکه ها از عواملی است که بنیان خانواده را سست و موجب از بین رفتن روح عاطفی زندگی در خانواده می شود .

در پایان مراسم از زوجین جوان که از دانشگاهها و ادارات که در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ازدواج کرده بودند و زوجینی که پایین ترین مهریه و کمترین تشریفات را داشتند تجلیل بعمل آمده و هدایایی تقدیم شد.

کلمات کلیدی :
چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۳۵ ق.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1802 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۶۲۵۱۱۳۵۰۵

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس