امروز پنج شنبه ۳ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۴ ق.ظ

نشست بصیرتی سیاسی واحد پارس آباد مغان در هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی واحد پارس آباد، به مناسبت هفته دفاع مقدس نشستی تحت عنوان بصیرت سیاسی همزمان با اختتاميه اردوهاي بسيح دانشجويي با حضور فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد، روساي دانشگاههاي آزاد و سماء واحد پارس آباد، اساتيد و جمعی از دانشجويان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد اين شهرستان برگزار شد.

در اين نشست جعفری رئيس دانشگاه آزاد واحد پارس آباد نيز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: شهدای ما که عمدتاً جوانان این مملکت را شامل می‌شدند، افرادی بودند که برای تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، دفاع از ناموس مردم و حفظ ارزش‌ها و احکام الهی تلاش کردند.

اكبر جعفري شاعرلر، هدف حمله بر عليه کشورمان توسط صدام جنایتکار با همکاری ابرقدرتها را به زانو در آوردن نظام نوپای جمهوری اسلامی نام برد و افزود: استقامت و پایداری در برابر مشکلات و وحدت و همبستگی ملت در برابر مشکلات رمز پیروزی ملت ایران اسلامی است.

رئيس واحد دانشگاه آزاد پارس آباد بيان كرد: اگر امروز ایران اسلامی به رتبه هاي برتر علمي دنيا دست يافته و اگر قله‌های پیشرفت در زمینه‌های بيوتكنولوژي شيمي، سلولهاي بنيادي، و هوا فضا و … را فتح می‌کند همگی به برکت خون شهیدان است.

در ادامه این نشست سرگرد پاسدار مطلب شاهي فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد با اعلام اینکه به سبب دفاع مقدس هم اکنون در اوج قدرت قرار داریم، گفت: امروز ما در سایه دلاوری مردیهای رزمندگان کشورمان از کشورهای قدرتمند منطقه و جهان هستیم و استکبار جهانی و ابرقدرتها را به زانو درآورده ایم.

وی با اشاره به اينكه ما انقلابمان را در طول هشت سال دفاع مقدس صادر کردیم، اين هفته را بهترين زمان برای یادآوری جانفشانی رزمندگان و فرهنگ ایثار و شهادت برای نسلهای جدید دانست و افزود: اين هفته یادآور حماسه رزمندگان اسلام در برابر کفر و تداعی کننده غیرت و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران است و امروز یاد و نام شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید در جامعه پر رنگ شده و به نسل حاضر انتقال یابد.

شاهي تاکید کرد: در طول 200 سال اخیر ما جنگهای مختلفی را در کشور تجربه کردیم و در همه این جنگها بخشهایی از کشور بدلیل وابستگی حکومت ها و عدم حضور ملت در دفاع از کشور به بیگانگان داده شد، اما در دوران دفاع مقدس در جنگی نا برابر ملت ایران با ایثار و ایستادگی در برابر دشمنان و به رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) غلبه کند.

فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد ادامه داد: در حالي كه صدام در قالب 12 ارتش مكانيزه و تجهیزات مدرن با حمایت همه قدرتها و مجامع بین المللی و با پشتباني تبليغاتي كشورهاي جهان به صحنه آمده و پشتيباتي همه جانبه مي شد اما در این سو ملتی بود از جان گذشته بیرون آمده از انقلاب، ملتی که در برابر تمام این تجهیزات و تحریم ها و تبلیغات ایستادگی کرد در برابر تمام متجاوزان با قدرت ایمان، مقاومت کرد و به پیروزی رسید.

وي، اعتماد به نفس، خودباوری و تفكر بسيجي در کشور را از دستاوردهاي بزرگ دفاع مقدس دانست و گفت: امروز به برکت همین دستاوردها استکبار با دست و پای شکسته برای اینکه در برابر منطق ایران کم نیاورد در پاي ميز مذاكره حاضر شد و امروز نگاه دنیا به کشور اسلامی متفاوت شده است و ايران اسلامي از عزت و عظمت برخوردار است.

شاهي، نقش اساتيد دانشگاهها را در امر انتقال ارزش‌های این دوران مقدس مهم دانست و بیان کرد: مهم‌ترین رسالت این حوزه این است که ارزش‌های دفاع مقدس را از طریق بیان و قلم به دانشجويان و نسل آینده منتقل كنند.

فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد در ادامه همچنين با قدرداني از بسیج دانشجویی شهرستان پارس آباد برای برگزاری اردوهای جهادی گفت: ارزيابي ها نشان مي دهد که برگزاری اردوهای جهادی در اين شهرستان بسیار مناسب بوده است.

وی اردوهای جهادی را معنای واقعی بسیج بیان کرد و یادآور شد: اين اردوها موجب دلگرمی و امیدواری محرومین است و سبب می‌شود روستائیان بدانند که نظام آنها را فراموش نکرده است.

تجليل از كاركنان فعال و همچنين تيم فوتسال واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد و سماء پارس آباد از ديگر برنامه هاي اجرا شده در اين نشست بود.

DSC03038

DSC03055

DSC03043

DSC03059

کلمات کلیدی :
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۱۸ ق.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1515 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۷۰۷۰۹۱۸۲۲

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس