امروز چهارشنبه ۲۷ دی سال ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۰۲ ق.ظ

چهارمین جلسه شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پارس آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان، در چهارمین جلسه شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دکتر ضعیفی زاده با تاکید بر ارائه طرح های برون دانشگاهی با کمک اساتید هیأت علمی، بر اجرایی شدن و سوددهی آن بر واحد های دانشگاهی افزود : فعالیتهای پژوهشی ارکان اصلی و مهم سیستم آموزشی دانشگاه هستند و سرمایه گذاری در این حوزه موجب حرکت دانشگاهها در راستای پژوهش محوری است.

iaupmogan 01 iaupmogan 02

رئیس شورای تخصصی پژوهش استان با بیان اینکه تعهد و جدیت همکاران در سیستم دانشگاه یکی از عوامل موفقیت و پیشرفت در کار است، گفت: پیشرفت مجموعه دانشگاه و بقای آن بدست خود همکاران است و اگر مسئولان دلسوز و متعهد نباشند، دانشگاه و در نهایت خود همکاران دانشگاهی متضرر خواهند شد.

ضعیفی زاده با اشاره به زود بازده بودن طرح های قابل اجرای برون دانشگاهی و سرمایه گذاری توسط اساتید و کمیته های تخصصی، اظهار داشت : شورای پژوهشی استان برای کاهش بروکراسی، چابک‌سازی سیستم اداری در امر پژوهش و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها نگاهی کاربردی و مبتنی بر خرد جمعی را باید در پیش روی خود قرار می دهد و ارائه کنندگان طرح ها به هیچ وجه نگران روند اجرایی تایید طرح های خود نباشند.

دکتر اکبر جعفری شاعرلر با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه پژوهش خواستار تلاش و اهتمام بیشتر همکاران و اساتید ، بویژه اعضای هیأت علمی در این حوزه شد.

رئیس واحد پارس آباد مغان با اشاره به اینکه تحقيق و پژوهش به عنوان زيرمجموعه اي از نهاد علم و زيربناي توسعه در عصر فناوری و اطلاعات است گفت:  اساسا هر جامعه اي براي برنامه ريزي در سطح خرد وکلان و گذار موفقيت آميز از اقتصاد صنعتي به اقتصاد دانايي محور، نیازمند برنامه ریزی، ساماندهي و مديريت کارآمد و اثربخش امور پژوهشي است.

دکتر علی راهنمایی دبیر شورای تخصصی با اشاره به ضروری بودن ارائه گزارشات توسط حوزه پژوهش برای جمع بندی داشته ها و تامین کاستی های واحد های دانشگاهی ، گفت: عدم ارائه گزارشات توسط دفاتر پژوهشی به منزله عدم برنامه نیست بلکه به منزله عدم کارایی و عملکرد همکار حوزه پژوهش است.

راهنمایی با اشاره به اینکه سنجش دانشگاهها امروزه بر اساس پژوهش محوری و فعالیت های پژوهشی آن دانشگاه است، گفت: حوزه آموزش یا دیگر حوزه ها بر اساس فعالیت های پژوهشی و علمی و فناوری مورد ارزیابی قرار می گیرد و تلاش همه حوزه ها تولید علم و دانش اندوزی نوین است.

کلمات کلیدی : ،،،،،،،
شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۹:۰۹ ب.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1439 بازدید            کد خبر : ۹۴۰۶۰۷۱۹۰۹۱۰

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس