امروز سه شنبه ۱ اسفند سال ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۵۹ ب.ظ

گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در واحد پارس آباد مغان

مراسم گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه با حضور مسئولین ادارات و نهادها و دانشگاههای شهرستان ، فرماندهان نظامی و انتظامی و  اساتید و دانشجویان دانشگاههای شهرستان و طلاب حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان پارس آباد مغان به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس اباد مغان با حضور دانشگاههای شهرستان و حوزه های علمیه خواهران و برادران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی مسئول حوزه های علمیه استان در این مراسم ضمن تبیین و بررسی مکاتب اخلاق در جهان که آن را بر دونوع واقع گراو غیر واقه گرا تقسیم کرد، از ضرورت های وحدت حوزه و دانشگاه به مواردی اشاره کرد.

وی با اشاره به مکاتب اخلاق غرب افزود: بیشتر تئورسین ها و نظریه پردازان غربی اخلاق را انسان محور و در راستای لذت بخش و خوشایند بودن انسان توجیح و تفسیر می کنند که این بر خلاف آیین مقدس اسلام است که اخلاق را خدا محور می پندارد و انسان را به سوی هستی ، صداقت و راستی رهنمون می سازد.

مسئول حوزه های علیمه استان از رواج نهضت ترجمه گرایی در کشور گلایه کرد و اظهار داشت: نهضت ترجمه گرایی که در صد سال اخیر در کشور رواج پیدا کرده تهدیدی بزرگ بر فرهنگ جامعه اسلامی است.

وی در خصوص خدامحور بودن تفکر اخلاقی در اسلام اضافه کرد: اگر تفکر اخلاقی خدامحور باشد بی شک در تمامی حوزه های علمی، پژوهشی، معماری ، سیاسی ، اقتصادی ، جامعه شناسی، فرهنگی و مردم شناسی نیز خدا محور خواهد بود. صنعت هسته اگر خدامحور باشد در راستای صلح آمیز بودن آن تلاش می کند در جهت سود رساندن و منفعت به جامعه اسلامی و مردم جهان تلاش خواهد کرد.

نوروزی همچنین با اشاره به تفکر داعشی ها اشاره کرد و گفت: داعش برگرفته از فرهنگ غرب با تفکر اشاعری می باشدکه اسلام را به دلخواه خود تفسیر می کند. تفکر داعشی به هیچ وجه در اسلام جایگاهی ندارد. اسلام دین راستی ، صداقت و صلح است نه جنگ و خشونت.تفکر داعشی برگرفته از فرهنگ غربی و تکفیری است که چهره اسلام را خدشه دار کرده و اسلام هراسی را در دنیا رواج می دهد.

در پایان این مراسم از پژوهشگران و برترین های دانشگاهها و حوزه های علمیه شهرستان  با اهداء لوح سپاس و هدایا تقدیر شد.

DSC04468

DSC04485

DSC04490 DSC04477   DSC04495 DSC04506 DSC04508p

کلمات کلیدی : ،،،،
چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۹ ق.ظ             توسط : روابط عمومی             بازدید : 1549 بازدید            کد خبر : ۹۴۱۰۰۲۱۰۱۹۲۵

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رضاخانی تبدیل html به وردپرس