آخرین اخبار : 

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه با حضور اساتید، فرهنگیان و دانشگاهیان برگزار شد.

در این مراسم که بصورت متفاوت از سالهای قبل از اولیاء دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و مشاوران و مدیران مدارس نیز دعوت شده بود، دکتر علیرضا پیل پایه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه به نقش پژوهش و نقش آفرینی دانشگاه در علاقمندان به تحصیلات عالیه اشاره کرد .

پیل پایه افزود: متاسفانه برخی اولیا و دانش آموزان بهترین منبع درآمد و تامین آتیه را رشته پزشکی می دانند ولی پذیرش در این رشته دارای محدودیت های خاصی هست بنابراین با مطالعه دقیق و شناسایی رشته های موفق می توان درآمدزایی و آینده خوبی داشت.

همچنین رئیس واحد پارس آباد به رتیه واحد پارس آباد در شهرستان و استان اشاره کرد و گفت: طبق رنکینگ معتبر بین المللی دانش آزاد اسلامی واحد پارس آباد در شهرستان رتبه اول، در استان بین دانشگاههای آزاد دوم و بین تمامی دانشگاههای استان رتبه چهارم و در کشور ۲۶۴ می باشد که در مقایسه با کشورهای همسایه با بهترین دانشگاههای کشورهای آذربایجان و ارمنستان قابل رقابت و مقایسه است.

در ادامه احمد دهقانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان پارس آباد با تاکید بر اهمیت رویکرد پژوهش و تحقیق در راستای گشودن مشکلات اقتصادی و راه اندازی تولید و اشتغال از بستر تحقیقات علمی گفت: موفقیت درتمام فعالیت های مربوط به توسعه صنایع،کشاورزی،خدمات وغیره به نحوی به گسترش فعالیت های پژوهشی بستگی دارد. درواقع پژوهش یکی ازمحورهای مهمی است که ضامن پیشرفت وتوسعه پایداردر هرکشور به شمار می آید.

وی در ادامه  خلاصه ای از موفقیت ها و دستاوردهای آموزش و پرورش بوِیژه  رشد چشمگیر آمار قبولین دانش آموزان طی چند سال اخیر در کنکور را برشمرد و بر اهمیت هدایت تحصیلی و رشد متوازن رشته ها در منطقه تاکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 ÷ 31 =

طراح و برنامه نویس: مهندس جعفر محرمی